4.3/5 - (3 votes)

Przychodnia Weterynaryjna Feniks: Nowoczesna Opieka nad Zwierzętami

Przychodnia Weterynaryjna Feniks, zlokalizowana w Częstochowie, stanowi jeden z czołowych ośrodków weterynaryjnych w Polsce, oferując kompleksową opiekę zdrowotną dla małych zwierząt. Zespół kliniki, składający się z doświadczonych lekarzy weterynarii, specjalizuje się w szerokim zakresie usług, od profilaktyki po zaawansowane zabiegi chirurgiczne.

Kim jesteśmy?

Przychodnia Feniks cieszy się 16-letnim doświadczeniem w branży weterynaryjnej. Zespół składa się z sześciu lekarzy, których pasją jest opieka nad zwierzętami. Przychodnia stawia na najwyższą jakość usług, zapewniając zwierzętom i ich opiekunom komfortowe warunki podczas wizyt.

Zakres Usług

Opieka Medyczna

Przychodnia oferuje szeroką gamę usług weterynaryjnych, w tym:

 • Diagnostyka i Leczenie: Specjalizujemy się w leczeniu psów i kotów, a także innych małych zwierząt domowych. Przyjęcia odbywają się w trzech gabinetach, a do dyspozycji pacjentów jest również nowoczesna sala chirurgiczna i sala pooperacyjna.
 • Profilaktyka: Kluczowym elementem działalności jest zapobieganie chorobom poprzez regularne badania profilaktyczne.
 • Dermatologia: Leczymy choroby skóry, w tym alergie i infekcje.
 • Stomatologia: Oferujemy kompleksową opiekę dentystyczną dla zwierząt.
 • Poradnictwo Dietetyczne: Pomagamy w doborze odpowiedniej diety dla zwierząt.

Specjalistyczne Usługi

 • Kardiologia, Pulmonologia, Nefrologia: Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń serca, płuc oraz nerek.
 • Ortopedia, Okulistyka: Świadczymy zaawansowane usługi w dziedzinie ortopedii i okulistyki dla zwierząt.
 • Laboratorium: Przeprowadzamy szeroki zakres badań laboratoryjnych na miejscu.
 • USG, RTG, Cytologia: Wykorzystujemy zaawansowane technologie diagnostyczne.
 • Medycyna Regeneracyjna: Oferujemy nowoczesne metody leczenia, w tym terapie regeneracyjne.

Dodatkowe Usługi

 • Czipowanie i Paszporty: Ułatwiamy identyfikację zwierząt i przygotowanie do podróży zagranicznych.
 • Wizyty Domowe: Dla zwierząt, które nie mogą dotrzeć do przychodni, oferujemy wizyty domowe.
 • Hotel dla Zwierząt: Zapewniamy opiekę nad zwierzętami podczas nieobecności właścicieli.
 • Szpital: Posiadamy szpital zapewniający całodobową opiekę dla pacjentów wymagających hospitalizacji.

Nasz Zespół

Przychodnia może pochwalić się zespołem doświadczonych specjalistów, w tym kierownikiem przychodni – lek. wet. Anną Macurą, specjalistami w dziedzinie chirurgii, onkologii, dermatologii, anestezjologii, kardiologii, a także zoopsychologii.

Zaangażowanie Społeczne

Przychodnia Weterynaryjna Feniks aktywnie uczestniczy w kampaniach informacyjnych i edukacyjnych, promujących zdrowy i bezpieczny styl życia zwierząt.### Infrastruktura i Wyposażenie

Przychodnia dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, który umożliwia szybkie i precyzyjne rozpoznawanie stanów chorobowych. Wśród wyposażenia znajduje się:

 • Pracownia RTG: Zaawansowane badania radiologiczne dla precyzyjnej diagnostyki.
 • Sala Chirurgiczna: Nowocześnie wyposażona sala do przeprowadzania różnorodnych zabiegów operacyjnych.
 • Sala Pozabiegowa (Szpital): Miejsce, gdzie zwierzęta mają zapewnioną opiekę pooperacyjną i są pod stałą kontrolą personelu.

Godziny Otwarcia i Kontakt

Przychodnia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00. Zarezerwować wizytę można telefonicznie lub mailowo.

Lokalizacja

Przychodnia Weterynaryjna Feniks mieści się w Częstochowie przy ulicy Okólnej 113a.

Znaczenie Przychodni dla Społeczności

Przychodnia Weterynaryjna Feniks stanowi ważny element lokalnej społeczności. Dzięki szerokiemu zakresowi usług oraz zaangażowaniu w edukację i profilaktykę zdrowotną, przyczynia się do poprawy jakości życia zwierząt domowych i ich właścicieli. Przychodnia aktywnie uczestniczy również w lokalnych inicjatywach, promując odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami.

Przychodnia Weterynaryjna Feniks to nowoczesny ośrodek weterynaryjny, który oferuje pełen zakres usług diagnostycznych i leczniczych dla małych zwierząt. Charakteryzuje się wysokim standardem opieki, nowoczesnym wyposażeniem i profesjonalnym zespołem lekarzy. Przychodnia znacząco przyczynia się do poprawy zdrowia i dobrostanu zwierząt domowych, będąc jednocześnie ważnym punktem na mapie weterynaryjnej Częstochowy.


Źródła:

 • Informacje o przychodni zostały zebrane z oficjalnej strony Przychodni Weterynaryjnej Feniks (przychodniafeniks.pl), gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat oferowanych usług, zespołu lekarzy i godzin otwarcia【6†source】【7†source】【8†source】【9†source】.
 • Szczegółowe informacje na temat zakresu usług, godzin otwarcia oraz danych kontaktowych znajdują się również na stronie internetowej przychodni.

60 KOMENTARZE

 1. Korzystam z usług lecznicy ponad 14 lat jakość usług na najwyższym poziomie dr Dominika Gutowska z wielkim zaangażowaniem i sercem leczy mojego kota , dr Forminski operując mojego kota uratował mu zycie, dr Kasia dba o jego zeby, Panie z recepcji sa zawsze miłe i pomocne.Polecam ta lecznice

 2. Lecznica z powołania. Ogromne zaangażowanie i miejsce gdzie zawsze uzyskam pomoc i rzetelną diagnozę. Korzystam z lecznicy długo około 20 lat. Pozytywna energia udziela się zwierzakom i właścicielom. Polecam serdecznie.

 3. Pozytywne: Czas reakcji, Profesjonalizm W poniedziałek byłam u Pani Doktor bo mój piesek jest przeziębiony, dokładnie go przebadała i dała leki, poprosiła o telefon zwrotny jak piesek się czuje. Byłam już u wielu weterynarzy w Warszawie ale od tej pory będę przyjeżdzać tylko tu! (Oby jak najrzadziej..)

 4. Pozytywne: Jakość, Niezawodność, Profesjonalizm To już kolejny raz, kiedy odwiedzany lecznicę z królikiem Frankiem na strzyżenie. Jesteśmy zachwyceni! Wszystko odbywa się bardzo profesjonalnie, Panie z lecznicy bardzo miłe. Polecam ! 🙂

 5. Kameralna przychodnia wet, Panie empatyczne, indywidualne podejście do pacjenta:) Dobrze wyposażony sklepik z przysmakami dla zwierząt. Każdorazowo uzyskałam pomoc.

 6. Polecam z całego serce przychodnię Feniks dla wszystkich miłośników zajęczaków i nie tylko. Już po raz kolejny korzystam z usług weterynarza oraz fryzjera i jestem niesamowicie zadowolona z obsługi jak i z pomocy przy moim króliczku. Chciałabym polecić również strzyżenie królika, tym bardziej o długiej sierści, dlatego, że jest to nieopisana pomoc dla niego, w szczególności w ciepły okres. Dbanie o rozczesywanie kołtunów to ważna sprawa, ale usunięcie bardzo długiej sierści pozwala małemu zwierzątku czuć się swobodniej, schłodzić temperaturę ciała, bo jak wiadomo te małe zwierzątka preferują niższą temperaturę, oraz zniwelować ryzyko odparzeń od skłębionej sierści, którą nie zawsze właściciel zauważy bądź nie jest w stanie sam jej usunąć. Najlepiej oddać króliczka do specjalisty, których nie brakuje w przychodzi Feniks. Bardzo dziękuję Paniom za profesjonalną pomoc przy tym małym diable. Na pewnie powtórzymy to niejednokrotnie. Dodam, że po strzyżeniu mój króliczek już nie leniuchuje w chłodnym miejscu, a wręcz pokazuje światu jaki jest szczęśliwy, gdy może pobiegać po kanapie 😉

 7. Przyjeżdżamy na strzyżenie królika i jesteśmy zachwyceni. Panie ze świetnym podejściem do zwierząt, królik w gabinecie jest spokojny i się nie boi. Za każdym razem ma też zrobiony mały 'przegląd’ gratis 😉 sam zabieg bardzo polecamy- królik długowłosy po takim strzyżeniu odżywa, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Poprawia się też kondycja sierści i po odrośnięciu mniej wypada. Dla nas dwa razy w roku jest to obowiązek, zwłaszcza że zwierzak za każdym razem jest zachwycony

 8. Jest to mała, kameralna lecznica prowadzona z sercem. Wiele lat przyjeżdżałam z moja kotką i zawsze była czule witana i dobrze diagnozowana. Wiedziałam ze mogę powierzyć ją opiece, zabiegowi, operacji i ze jest w dobrych rękach. Ceny przystępne, weterynarze z powołania. Polecam

 9. Najpierw kotkiem moich śp rodziców, a teraz także moimi lecznica profesjonalnie opiekuje się od lat. Ja i moje sierściuchy znalazłyśmy tu fachową, z dużym doświadczeniem i na najwyższym poziomie obsługę. Ale i nie tylko… Ogromne serce !!!! Do zwierząt i do ludzi. Bardzo polecam to miejsce.

 10. Przychodnia Feniks jest miejscem, gdzie zawsze mój piesek otrzymał profesjonalną pomoc oraz przede wszystkim ogromne serce i zaangażowanie. Wcześniej korzystałam z innych miejsc dostępnych w Warszawie, ale odkąd poznałam przychodnię Feniks nie zamierzam szukać już innych przychodni, pracujące tam osoby są bardzo zaangażowane w swoją pracę i z ogromną miłością podchodzą do zwierząt. Z pełną odpowiedzialnością polecam to miejsce dla wszystkich właścicieli zwierząt.

 11. Jest to miejsce gdzie nasi milusińscy (opiekuję się kilkoma kotami) zawsze znajdą fachową i troskliwą opiekę. Lecznica dba również nie tylko o samopoczucie zwierzaków, lecz również o integrację właścicieli z lekarzami. Organizują eventy, koncerty i coroczny bal dla klientów lecznicy. Można fajnie spędzić czas i wymienić się doświadczeniami. Jest bardzo rodzinnie. Polecam jak najbardziej

 12. Niezwykłe podejście Pań z obsługi oraz niezwykłe zajmowanie się zwierzątkami. Polecam bardzo, bo takiego podejścia i fachowości próżno szukać gdzie indziej!

 13. Miejsce gdzie nie liczy się tylko wiedza, ale i serce, tak do zwierząt, jak i do ludzi. Bardzo empatyczne podejście do małych pacjentów, troskliwa, rzetelna opieka, wyczerpująca informacja co do możliwych form leczenia. Polecam! Zajmą się i psem i jeżem, a nawet gołębiem, oczywiście kotem także, ale nie wtedy jak będzie gołąb 😉

 14. Niestety jestem bardzo nie zadowolona po wizycie i złym rozpoznaniu choroba mojego psa się pogłębia zostało stwierdzone otarcie poduszek a w rzeczywistości był to gronkowiec który dał już wszystkie objawy. Więcej napewno nie zawitam w tym miejscu

 15. Tragedia co do lekarzy i ich zachowania, brak profesjonalizmu, zero asertywności, brak dobrego wychowania i manier. Sprzedano mi tabletki dla psa bez jakiegokolwiek wywiadu, zero pytań, zero zainteresowania. Gabinet brudny, w sprzedaży „przysmaki” suszone uszy, stare i obrośnięte kurzem. Brak możliwości płatności kartą. Nie polecam zdecydowanie, kilka kilometrów dalej jest o niebo lepszy gabinet

 16. Cudowne Panie doktor! Można przyjść, zadzwonić, są bardzo pomocne i ciepłe. Do tego w lecznicy też można robić USG i zabiegi. Jestem bardzo zadowolona z opieki nad moim psem. 🙂

 17. Spoko, dobrze leczą i ceny są super. Lekarz dokładnie wytłumaczył co i jak, oraz dorzucił coś od siebie. Bardzo przyjemna atmosfera. Piesek też zadowolony, bo przysmaczek dostał. Gorąco polecam 🙂

 18. Bardzo fachowa opieka. Personel dba przede wszystkim o zdrowie i relacje ze zwierzakami. Chodziłam tam z barszo chorym psem i powiem, że te dziewczyny, łącznie z właścicielką przychodni, oddały by swoje zdrowie żeby temu zwierzaków pomóc. Dziękuję im za to serce,.

 19. Podziekowania za mega uczciwe i profesjonalne zachowanie gdzie dobro zwierzaka jest najwazniejsze i wlasnie dzieki temu odzyskalismy naszego kochanego pieska ktory zaginal i dlatego polecamy Lecznice Feniks!!

 20. Bardzo miła i rzetelna obsługa, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Jedyny minus to niewielka poczekalnia na góra 4 osoby , w lato ok, ale w zimę żeby czekać na zewnątrz to trochę słabo. Doradzam telefoniczne umawianie się na konkretną godzinę

 21. Chodzę z moim psiakiem na strzyżenie oraz do weterynarza i musze przyznać ze rzadko kiedy widzi się tak fantastyczne podejście do zwierząt jak w tej przychodni. Gorąco polecam:D

 22. Co prawda byłam u fryzjera a z samej lecznicy nie korzystałam, ale sam fryzjer cudowny. Mój kot jest strachliwy w związku z czym ciężko go ostrzyc, a tu pełne zdziwienie, kot bez strachu wrócił do domu a tak dokładnie nie był wygolony nigdy! Do tego bardzo atrakcyjna cena, łatwy dojazd i parkowanie praktycznie pod samymi drzwiami. Bardzo polecam!

 23. Mój żółw umierał. Nie miałem pojęcia, co mu dolega, próbowaliśmy już wszystkiego, każdy weterynarz, do którego się z nim udałem rozkładał ręce z bezsilności. Dopiero, gdy przypadkiem trafiłem do lecznicy Feniks, udało się go odratować. Profesjonalna Pani weterynarz z łatwością zdiagnozowała przypadłość mojego pupila, z który już ponad 20 lat jest członkiem mojej rodziny i w bardzo krótkim czasie go wyleczyła. Oprócz tego bardzo mi się podobało, w jaki sposób w przychodni traktuje się pacjentów oraz ich opiekunów: obsługa jest bardzo miła i na najwyższym poziomie. Teraz mój mały żółwik na pewno przeżyje kolejne 20 lat w rodzinie. Gorąco polecam ta przychodnie waszym schorowanym pupilom. Na prawdę warto!!!

 24. Słowa złego nie powiem. Choć połączyły nas trudne doświadczenia, to muszę przyznać, że zawsze otrzymałem profesjonalną pomoc dla moich pupilków. Polecam z całą odpowiedzialnością.

 25. Wet bardzo miła i delikatna. Duża wiedza, przemiłe usposobienie. Sunia podczas pierwszego szczepienia nawet nie jęknęła. Jedynym mankamentem jest brak możliwości zapłaty kartą 🙁

 26. Bardzo polecam to miejsce. Leczenie jest prowadzone na najwyższym poziomie, a zwierzak wyszedł zdrowy i zadowolony. Bez wątpienia najlepsza lecznica weterynaryjna w Warszawie.

 27. Wiele razy odwiedzałem tą lecznicę i jestem bardziej niż zadowolony. Profesjonalna i przesympatyczna obsługa, wyratowali mojego ukochanego kotka Stefana z bardzo trudnej sytuacji, inni lekarze sugerowali jedynie uśpienie. Na szczęście teraz wszystko jest w porządku a Stefan przeżywa swoją drugą młodość. Polecam wszystkim którzy poszukują najlepszej opieki dla swojego pupilka 🙂

 28. Zero za ostrzeżenie psa, babka nawet nie orientuje się ja strzeż się maltańczyka , zrobiła coś okropnego ze szkoda na całe życie dla psa , tam nie idźcie , babka bez zgody właściciela podaje środki na uśpienie psa i jeszcze robi krzywdę psu przez złe ostrzeżenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.