Jaki odkurzacz automatyczny do sierści wybrać?

0
112
5/5 - (1 vote)

Istnieje kilka kluczowych wymogów, jakie powinien spełniać robot sprzątający do sierści. Należy do nich specjalne filtrowanie powietrza w celu zatrzymania alergenów oraz system sprzątania bazujący na 2 gumowych szczotkach, w które nie będzie wplątywać się sierść i włosy. Sprawdź, jakiego robota do sierści wybrać!

6 najważniejszych funkcji robotów sprzątających sierść

Jaki robot sprzątający do sierści wybrać, aby poradził sobie z kłaczkami naszych pupili? Taka decyzja może stanowić spore wyzwanie. Nawet zwykłe odkurzacze ręczne mają kłopoty z sierścią. Nie tylko zawija się ona na wlocie do rury i dość szybko blokuje wlot powietrza, ale również szybko wypełnia zbiornik na brud. Często okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest pozbieranie sierści ręcznie, a następnie rozpoczęcie odkurzania. Jakie funkcje mają odkurzacze automatyczne, aby lepiej radziły sobie z sierścią samodzielnie?

Specjalne szczotki, w które nie wplątuje się sierść

Dwie szczotki główne zastosowane w robotach iRobot Roomba są gumowe i nie posiadają włosia, w które mogłaby wplątywać się sierść. W połączeniu z większą mocą ssącą są w stanie wciągnąć luźny brud oraz sierść, która jest kierowana prosto do pojemnika na brud. W ten sposób nie musisz co chwilę interweniować i uwalniać robota, którego szczotki zaplątały się we włosy i sierść.

Zaawansowany system filtrujący

W przypadku sprzątania w domu, w którym mieszkają zwierzęta ważne jest, aby zbierane z podłogi pyłki i alergeny były kierowane prosto do pojemnika, z którego nie wydostają się na zewnątrz. Są one zasysane do odkurzacza i zatrzymują się na specjalnym filtrze, który usuwa do 99% nieczystości i alergenów do wielkości 10 mikronów. W ten sposób otrzymujesz czyste podłogi oraz czyste powietrze w domu.

Szczelne stacje opróżniające

W czasie odkurzania sierści pojemnik potrafi się szybko napełnić. Na szczęście w ofercie iRobot jest wiele modeli z ‘+’, czyli z dodatkową stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w zestawie, która nie tylko naładuje akumulator urządzenia, ale również automatycznie opróżni jego pojemnik na brud. Dzięki temu nie musisz martwić się, że z powodu nadmiernego brudu w domu, odkurzacz automatyczny stanie się niewygodny w obsłudze. Oprócz tego w stacji Clean Base znajduje się szczelny worek na brud AllergenLock, do którego usuwane są zanieczyszczenia. Po otworzeniu pojemnika w stacji, worek zamyka się automatycznie, nie pozwalając, aby alergeny rozeszły się po mieszkaniu. Najpopularniejsze wśród właścicieli zwierząt są modele odkurzające, takie jak Roomba i5+ oraz Roomba j9+. Coraz większą popularnością cieszą się roboty 2 w 1, czyli odkurzająco-mopujące, które nie tylko gruntownie odkurzą mieszkanie ale również zmyją np. ślady psich łap po spacerze. Wśród tych modeli warto zwrócić uwagę na roboty Roomba Combo j7+ oraz Roomba Combo j9+

Wjeżdżanie w trudno dostępne miejsca

Poruszając się po pomieszczeniach, w którym pies lub kot zostawiają swoją sierść, niestety brudzisz jeszcze bardziej. Z powodu ruchów powietrza wlatuje ona pod stoły, kanapy oraz inne meble, gdzie ukrywa się aż do momentu, kiedy odsuniesz je od ściany. Odkurzacze Roomba mają bardzo niski profil, dzięki czemu bez problemu wjadą pod standardowe meble i posprzątają nagromadzony tam brud. Dzięki inteligentnej nawigacji i zaawansowanym czujnikom wykrywającym przeszkody, roboty Roomba są również w stanie posprzątać za długimi zasłonami, czy też pod narzutą na łóżku. Wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, że to właśnie tam, gromadzi się najwięcej kłaczków.

Wykrywanie brudu i koncentracja pracy

Roboty iRobot Roomba wyposażone są w system Dirt Detect, który dzięki zaawansowanym czujnikom wykrywa najbardziej zabrudzone miejsca w domu. Na nich robot koncentruje swoją pracę aż do momentu osiągnięcia idealnej czystości. Zachowuje się dokładnie tak, jak Ty podczas sprzątania. Najnowsze modele, takie jak Roomba j9 oraz Roomba Combo j9+, posiadają również innowacyjną technologię Dirt Detective, która na podstawie wcześniejszych misji sprzątania jest w stanie wykryć najbrudniejsze obszary w Twoim domu i to od nich rozpocząć pracę w kolejnym cyklu. Jeśli najwięcej brudu gromadzi się w przedpokoju, gdzie po spacerze czyścisz psie łapy, robot najwięcej czasu poświęci właśnie tej przestrzeni. Daje to gwarancję gruntownie czystych podłóg.

Robot odkurzający przyjazny zwierzętom

Jeśli nie chcesz, aby odkurzacz pracował w obecności Twojego pupila, możesz ustawić odpowiedni harmonogram pracy – na przykład kiedy wychodzisz na spacer ze swoim psem. Ponadto, w nowszych modelach robotów odkurzających tworzących mapy pomieszczeń w Twoim domu, możesz ustalić, które pokoje będą sprzątane i kiedy. Jeśli masz obawy, że Twój pupil będzie sam włączał lub sam wyłączał robota podczas jego pracy, w aplikacji iRobot Home możesz aktywować tak zwane zabezpieczenie przed zwierzętami. Dzięki tej funkcji starowanie robotem będzie możliwe tylko z poziomu aplikacji. Przyciski funkcyjne na robocie nie będą aktywne. Zawsze możesz wyłączyć tę funkcję i przywrócić sterowanie manualne.

Roboty, które idealnie radzą sobie z sierścią psa i kota

Skuteczne usuwanie sierści jest najbardziej pożądaną przez właścicieli zwierząt domowych cechą odkurzacza automatycznego. Ze względu na wyjątkowe 2 gumowe szczotki główne, w które nie wplątują się sierść oraz włosy, dla właścicieli zwierząt sugerowane są roboty odkurzające oraz odkurzająco-mopujące iRobot Roomba serii „i” oraz „j”. Wybrane modele iRobot dodatkowo wyposażone są w nawigację PrecisionVision, dzięki której rozpoznają i omijają przeszkody, takie jak nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe, a także kable, skarpetki, buty oraz zabawki, które rozbawiony zwierzak może rozrzucić po podłodze.

Robot odkurzający do sierści Roomba j9+ dodatkowo wyposażony jest w technologię Carpet Boost, która pozwala mu na jeszcze dokładniejsze sprzątanie dywanów, w których gromadzą się trudne do wydobycia sierść oraz włosy. Możliwe jest to dzięki zwiększaniu mocy ssącej po wykryciu przez robota tego rodzaju powierzchni.

Więcej czasu wolnego

iRobot Roomba dostajesz coś więcej niż tylko czyste podłogi – otrzymujesz komfort życia i czas wolny, który możesz wykorzystać tak, jak lubisz. W domu, w którym mieszkają czworonogi trzeba sprzątać częściej. Zrzuć ten obowiązek ze swoich barków i postaw na odkurzacz samojezdny do sierści. W ten sposób odetchniesz z ulgą i będziesz mieć dużo czasu na zabawę z pupilem!