Osłuchiwanie stetoskopem to jedna z czynności wykonywanych w gabinecie weterynaryjnym. Pozwala w nieinwazyjny sposób ocenić pracę serca, elementów układu oddechowego i innych narządów wewnętrznych zwierzęcia. Aby spełniało swoją funkcję diagnostyczną, musi zostać przeprowadzone z użyciem fachowego sprzętu. Sprawdź, jaki stetoskop jest odpowiedni dla weterynarza.
Jak wybrać idealny stetoskop weterynaryjny?
Inne wymagania musi spełniać stetoskop pediatryczny przeznaczony do diagnostyki najmłodszych pacjentów, a inne uniwersalny model wykorzystywany w codziennej pracy pielęgniarek i lekarzy. Analogiczne zasady dotyczą stetoskopów weterynaryjnych. Projektuje się je z myślą o wygodnym badaniu zwierząt, zarówno tych domowych, jak i gospodarskich.
- Minimalizowanie stresu — niezależnie od tego, czy badanie weterynaryjne odbywa się w gabinecie, czy w miejscu codziennego pobytu zwierzęcia, zawsze wywołuje spory dyskomfort. Wizyta specjalisty ma zwykle związek ze złym samopoczuciem „pacjenta”, które w połączeniu z koniecznością bliskiego kontaktu z obcą osobą często generuje strach, a nawet agresję. Aby maksymalnie usprawnić badanie, warto postawić na stetoskop zapewniający wygodę osłuchu i dużą swobodę działania.
- Niezawodna wydajność — podczas badania weterynaryjnego często występują niesprzyjające okoliczności, a lekarz ma zwykle niewiele czasu na osłuchanie. Wykorzystywany sprzęt musi więc cechować się nienaganną jakością i zapewniać doskonałą akustykę. Dzięki temu specjalista ma większą szansę na trafną ocenę parametrów pracy serca czy narządów układu oddechowego, nawet podczas krótkiego badania.
- Trwałość i wytrzymałość — stetoskop weterynaryjny jest często narażony na kontakt z wilgocią i brudem. Dlatego powinien zostać wykonany z odpornego tworzywa, które nie ulega korozji.
Master Classic II: stetoskop dla gabinetów weterynaryjnych
W portfolio produktów urządzeń medycznych często można znaleźć sekcję poświęconą gabinetom weterynaryjnym. Wśród produktów przeznaczonych dla zwierząt — podkładów higienicznych, termometrów czy wag — można znaleźć również modele stetoskopów o różnych parametrach. Dużą popularnością wśród lekarzy weterynarii cieszy się zwłaszcza Stetoskop 3M Littmann Master Classic II Weterynaryjny. Do jego największych zalet należą:
- łatwość użycia — stetoskop jest łatwy w użyciu i ma opatentowane, samouszczelniające się oliwki;
- nienaganna akustyka — w stetoskopie zastosowano technologię dwutonowej membrany, która zapewnia możliwość analizowania dźwięków o niskiej i wysokiej częstotliwości;
- trwałość wykonania — głowicę stetoskopu wytworzono z wytrzymałej stali nierdzewnej;
- długi przewód — stetoskop wyposażono w przewód o długości 81 cm gwarantujący wygodę badania nawet bardzo ruchliwych zwierząt;
- nieziębnąca obwódka głowicy — stetoskop podczas badania zachowuje neutralną temperaturę, co chroni zwierzę przed dodatkowym stresem.
Jeśli szukasz niezawodnego stetoskopu weterynaryjnego, postaw na urządzenie o ponadprzeciętnej wytrzymałości i nienagannej akustyce. Dzięki temu będziesz w stanie wykonywać dokładne badania fizykalne przez długi czas.