5/5 - (1 vote)

Zabezpieczenie psa przed pasożytami zewnętrznymi, zwłaszcza w sezonie wiosennym, gdy rośnie ilość chorób odkleszczowych, jest jednym z podstawowych obowiązków każdego opiekuna. Krople na kleszcze są jednym z najwygodniejszych sposobów eliminowania tych pasożytów, przez co cieszą się dużą popularnością. Jakie krople przeciwko kleszczom dla psa są najlepsze? Poniżej ranking najlepszych preparatów spot-on na rynku!

Krople Advantix

Są to prawdopodobnie najbardziej popularne krople na kleszcze dla psów dostępne na rynku. Nic dziwnego – w kwestii skuteczności są niekwestionowanym liderem.

Krople na kleszcze dla psa Advantix posiadają dwa składniki aktywne – imidaklopryd oraz permetrynę. Warto zaznaczyć, że permetryna jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych substancji w kwestii zwalczania pasożytów zewnętrznych.

Okres ochrony w przypadku kropli Advantix wynosi cztery tygodnie. Preparat zabezpiecza nie tylko przed pchłami i kleszczami, ale również przed wszami, wszołami, komarami i muchówkami, w tym między innymi bolimuszkami i muchami piaskowymi. Z tego powodu świetnie sprawdza się u zwierząt, które są szczególnie narażone na ukąszenia tych owadów, lub ich organizm źle na nie reaguje.

W jednym opakowaniu znajdują się cztery pipety, dzięki czemu wystarcza ono na prawie cztery miesiące, a cena pojedynczej pipety dla największego psa wynosi około 31 złotych.

Krople Frontline spot-on

Kolejna pozycja w rankingu to preparat o nazwie Frontline spot-on. Posiada jedną substancję czynną – fipronil i zabezpiecza psa przed pchłami, kleszczami i wszołami. W przeciwieństwie do kropli Advantix nie zabezpiecza jednak przed ukąszeniem komarów. 

Okres ochrony przed kleszczami wynosi od 3 do 5 tygodni, a w opakowaniu znajdują się trzy pipety. Cena pojedynczej pipetki wynosi około 42 złotych.

Krople Fypryst combo

Trzecie miejsce zajmuje Fypryst combo. Są to krople dla psa na kleszcze posiadające dwa składniki czynne – fipronil oraz metopren i podobnie jak Frontline zabezpieczają przed pchłami, kleszczami i wszołami, jednak nie chronią przed komarami i muchówkami. 

Sprzedawane są w pojedynczych pipetkach, a cena za jedną sztukę wynosi około 21 złotych. Krople te zapewniają ochronę przed kleszczami na okres 4 tygodni.

Krople Effipro 

Effipro to kolejne krople na kleszcze, które posiadają jeden główny składnik czynny – fipronil. Zapewniają one ochronę przed kleszczami i pchłami przez okres 4 tygodni.

W opakowaniu produktu znajdują się cztery pipetki, a cena za pojedynczą pipetę wynosi około 14 złotych.